Ексклюзив
20
хв

Вища освіта в Польщі: як українцям вступити до польських вузів

Все виглядає досить просто і водночас складно. Як готуватись до вступу в польський вуз? З чого починати підготовку — з вибору мови чи спеціальності? Який вуз обрати — державний чи приватний? Скільки коштує навчання? Sestry.eu розібрались з цими питаннями

Ольга Пакош

Початок 2023-2024 навчального року в Ягеллонському університеті. Фото: Anna Wojnar, www.uj.edu.pl

No items found.

Аби українцю вступити до польського вишу, необхідно знати польську або англійську мови, надати документ про закінчення середньої школи (атестат з оцінками), результати тестів ЗНО/НМТ і пройти співбесіду. Для артистичних та мистецьких спеціальностей також потрібно представити творчий доробок.

Університет Марії Склодовської-Кюрі. Ректор UMCS Радослав Добровольський під час інавгурації студентів 2023/2024. Фото: Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Що варто знати про польську вищу освіту?

Вища освіта в Польщі має два основних рівні: бакалаврат (licencjat) та магістратуру (magistratura). Навчання на бакалавра — студії 1 рівня — триває здебільшого три роки. На магістра — це студії 2 рівня — півтора або два роки. Вступити до  магістратури можна лише з дипломом бакалавра. Щоб вступити на бакалавра, необхідно мати атестат закінчення середньої школи.

На деяких спеціальностях навчання триває від 9 до 12 семестрів, це так звана єдина магістратура (studia jednolite magisterskie), коли після завершення студент одразу отримує диплом магістра. Найчастіше така форма навчання використовується в праві, медицині, педагогіці та психології. З українським дипломом бакалавра можна вступити у польський вуз на магістратуру. Навчання триватиме від 3 до 4 семестрів.

В аспірантуру (Szkoła doktorska) можна вступити лише з дипломом магістра, навчання там триває 4 роки, результатом навчання є написана дисертація, після захисту якої аспірант отримує ступінь кандидата наук. Аспіранти переважно отримують щомісячну стипендію в розмірі від 3,5 до 4,2 тисяч злотих, залежно від навчального закладу.

З чого почати?

Починати варто з вибору спеціальності. Врахуйте свої зацікавлення, оцініть здібності та реально підійдіть до майбутнього працевлаштування після завершення навчання. Тому що вступити, вчитись і закінчити університет, знайти роботу за спеціальністю — це три різні процеси, які часто не є складовими втілення заповітної мрії. Вступити — найлегше. Вчитись і успішно завершити — вже складніше, хоча все ще в полі вашої відповідальності. Найважче — знайти роботу й нерідко мати  бажання працювати за обраною спеціальністю.

«Якщо аналізувати, які напрямки обирають українці в Польщі, то зріз останніх кількох років виглядає так: 40% — менеджмент, 40% — спеціальності, пов’язані з ІТ, і решта 20% — це філологія, психологія, економіка та інші напрямки», — розповіла засновниця та директорка Європейської освітньої групи Studix.eu Христина Пищик.

Вищі навчальні заклади в Польщі, як і в Україні, поділяють за формою власності на державні (publiczne) та приватні (niepubliczne). Українські абітурієнти можуть вступати у державні та приватні університети, академії, коледжі.

Державні (традиційно мають вищий рейтинг) пропонують більше можливостей за різними спеціальностями. Натомість приватні вузи (серед них є також лідери рейтингів і з великим конкурсом на одне місце) швидше адаптуються до змін в світі і пропонують нові спеціальності, реагуючи на потреби ринку.

Університет підприємництва та адміністрації в Любліні. Фото: Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Скільки коштує навчання?

Допоки українські громадяни можуть користуватись додатковим або тимчасовим захистом на території Республіки Польща — мають PESEL UKR — навчання в державних вузах для українських громадян є безоплатним, до того ж є можливість отримувати стипендію.

Окрім того, право на безоплатну освіту мають:

  • іноземці з Картою Поляка;
  • іноземці, які мають статус біженця;
  • іноземці, які мають чоловіка/дружину громадянина Польщі або є родичем громадянина Польщі;
  • іноземці, які є резидентами ЄС, і проживають у Польщі.

Вимоги кожного вузу щодо оплати при вступі та інших оплат можна знайти в розділі «Вступна кампанія» (Rekrutacja).

Якщо вуз приватний, то навчання у ньому платне. Вартість залежить від рейтингу самого вузу, популярності обраної спеціальності та тривалості навчання. Ціна за рік може коливатись від 1500 до 6000 євро. Але навіть у приватних вузах існує можливість отримати або стипендію, або знижку на навчання.

Який вуз обрати?

«Високий рейтинг університету чи академії, понад десять кандидатур на одне місце свідчить не лише про престижність вузу чи обраної спеціальності в ньому, але й про те, що переваги матимуть кращі з кращих. Наприклад, потрапити на «інформатику» у Варшавській політехніці — це серйозний виклик для самих поляків, що вже говорити про іноземців. Але мало хто знає, що, наприклад, вступити на ту ж таки «інформатику» у Військову Технічну Академію вже простіше й легше», — розповідає Христина Пищик.

Сайт Міністерства науки та вищої освіти Польщі, де зібрана вся офіційна інформація на тему вступу і навчання у вузах Польщі, подає рейтинги найпопулярніших спеціальностей. В першу десятку серед бакалаврських та магістерських стаціонарних програм за популярністю станом на 2023 рік, увійшли:

  • Інформатика;
  • Психологія;
  • Управління;
  • Медична справа;
  • Право;
  • Економіка;
  • Фінанси та облік;
  • Фізіотерапія;
  • Англійська філологія;
  • Медсестринська справа.

Якщо говорити про рейтинг спеціальностей і кількість охочих на одне місце, то перша п'ятірка виглядає так:

  1. Соціальна інформатика (30,4);
  2. Корейська філологія (30,1);
  3. Зелені технології (28,4);
  4. Орієнталістика (19,9);
  5. Інформатика та інтелектуальні системи (18).

Також в десятці найпопулярніших спеціальностей опинились маркетингова комунікація, молекулярні біотехнології в медицині, східна філологія — японістика, а також режисура.

Серед державних вишів найбажанішими в 2023 році були Ґданська Політехніка, Познанська Політехніка та Варшавська Політехніка. У них на одне місце претендувало 8 кандидатів.

Щодо кількості кандидатів, то найбільше заяв абітурієнти подали у Варшавський університет — 50 198, у Варшавську Політехніку — 38 091, у Гірничо-Металургійну Академію в Кракові — 30 415 заяв. Серед приватних вузів абітурієнти часто обирали Вищу Економіко-Гуманітарну Академію у Варшаві – 9 219, Університет SWPS (Вища Школа Соціальної Психологі) — 5 907, Академія Леона Кожмінського у Варшаві – 4 279.

Понад 20 років освітній портал Perspektywy досліджує рейтинги навчальних закладів у Польщі: від шкіл та ліцеїв до академій та університетів. Спираючись на дані рейтингів за минулий рік, можна обрати державний чи приватний виш, ознайомитись з правилами вступу та почати підготовку.

Економічний факультет Ґданського університету. Студенти під час святкування Дня Європи. Фото: Jan Rusek / Agencja Wyborcza.pl

Військові вузи

В Польщі є п’ять військових вишів, і в кожному з них можуть навчатись іноземці, але лише на цивільних спеціальностях. Військові вузи перебувають у відомстві Міністерства оборони, але працюють за тими самими правилами прийому іноземців на навчання, що і в університетах, які підпорядковані Міністерству вищої освіти та науки. Зокрема, Академія Військового мистецтва, Військова Технічна Академія, Академія Морського флоту, Військова Льотна Академія, Академія Сухопутних Військ.

У військових вузах на цивільних напрямках варто звертати увагу на інженерні спеціальності, інформаційні технології, зокрема, системи кібербезпеки (вони стають все популярнішими щороку), логістику, а також управління та адміністрацію.

Якою мовою відбувається навчання?

Навчання може бути або польською, або англійською мовами. Великі університети, такі як Сілезький в Катовіцах або Вроцлавський, пропонують безкоштовні курси польської мови. Проте більшість вузів перевіряють рівень володіння польською мовою, допустимий для навчання – це рівень В1-В2. Деякі вузи можуть вимагати сертифікати мовних шкіл, проводити власні тести або здійснювати онлайн-тестування чи співбесіду.

Документи для вступу

Основні документи:

  • Свідоцтво про народження;
  • Закордонний паспорт;
  • Атестат та додаток;
  • Медична довідка;
  • Фото;
  • Анкета вступника.

Додаткові документи:

  • Присяжний переклад документів, зазначених вище;
  • Сертифікат рівня володіння польською мовою;
  • Результати HMT;
  • Апостиль документів (підтвердження того, що документ дійсно видавався в Україні і може використовуватись в Польщі);
  • Довідка про склад сім’ї;
  • Довідка про прибутки.
Варшавський Університет. Фото: Adam Stepien / Agencja Wyborcza.pl

Який регіон обрати?

Мапа Польщі, як і України, складається з різних регіонів, де кожен має свою історію, ментальні та культурологічні особливості, але хороша інфраструктура, зручний міський транспорт та доступність магазинів і закладів відпочинку присутня у всіх.

Варшава

Як і кожна столиця, Варшава має найбільше можливостей, але життя тут дорожче. Одні з найвищих цін на оренду житла, продукти харчування та їжу в громадських закладах.

Одна з найчисленніших українських діаспор проживає саме у Варшаві та її околицях. Місто має зручну комунікаційну систему. Для студентів тут неважко знайти підробіток у вільний від занять час: чи то робота в закладах харчування, чи то прибирання, чи навіть перша робота по спеціальності. У Варшаві мають свої офіси більшість міжнародних корпорацій та фірм. Населення — це мікс приїжджих, іноземців та корінних мешканців, які досить дружелюбні та відкриті до інших. Найчастіше студенти вибирають Варшавський Університет, Варшавську Політехніку, Варшавський Економічний Університет, а також приватні вузи – Академію ім.Леона Козьмінського в Варшаві, Польсько-Японську Вищу Школу ІТ Технологій, Університет Vistula, Collegium Civitas.

Вроцлав

До лютого 2022 року саме тут проживала найбільша кількість українців у Польщі. Мер міста Вроцлава Яцек Сутрик є великим другом українців, і саме у Вроцлаві з'явилася перша школа з українською мовою викладання та інші можливості збереження української ідентичності. У Вроцлаві поряд з представництвами корпорацій, розташовані виробничі філії великих підприємств. Місто має високу туристичну культуру, розташоване близько гір Судетів та в радіусі 200 км до Німеччини та до Чехії. Найбільшою популярністю серед студентів користуються Вроцлавський університет, Вроцлавська Політехніка, Економічний Університет у Вроцлаві, Вроцлавський Університет Природничих Наук, серед приватних — Нижньосилезька Вища Школа, Міжнародна Вища Школа Логістики та Транспорту.

Краків

Місто з давніми академічними традиціями. Його візитівка — Ягеллонський університет, другий за популярністю, а часто перший за престижністю вуз у країні. Серед його випускників — Юрій Дрогобич, Миколай Коперник, Андрей Шептицький, Станіслав Лем, Норман Девіс.

Мешканці Кракова ментально трохи нагадують львівян — здебільшого традиціоналісти, консерватори, добре освічені та приязні. Хоч Краків є невеликим містом, тут добре розвинена міська комунікація, є багато пам'яток архітектури, бурхливе мистецьке життя, Краків люблять туристи та міжнародні корпорації, такі як Cisco та Comarch.

Кожен район Кракова має все необхідне для комфортного життя — доїзд, магазини і місця відпочинку. Студенти обирають Ягелонський університет, Краківську Політехніку та її прямого конкурента Гірничо-Металургійну Академію, Краківський Економічний Університет, Краківський Педагогічний Університет, Аграрний Університет, серед приватних – Краківську Академію Анджея Фрича Монджейского, Вищу Школу Управління та Банківської Справи.

Познань

Четверте місто серед «студентських» міст Польщі. Познань розташована на заході країни і має швидке транспортне сполучення з Гданськом, Варшавою, Любліном і Краковом. А за неповні три години можна доїхати звідси потягом до Берліна.

Тут відносно небагато українців, але мешканці Познані переважно відкриті та дружелюбні. Місто стрімко розвивається і лідирує як місто з найбільшим інвестиційним потенціалом. Знайти роботу тут простіше, ніж у Кракові чи Вроцлаві.

Студенти зазвичай обирають Університет імені Адама Міцкевича в Познані, Економічний Університет, Познанську Політехніку, серед приватних — Вищу Школу Іноземних Мов імені Самюеля Богуміла Лінде та Вищу Школу Логістики.

Жешув

Столиця Підкарпаття. Українську мову тут можна почути всюди. Столиця воєвудства, яке межує з Україною та прийняло найбільшу кількість біженців. Як кажуть місцеві мешканці про своє місто, «Жешув має всі принади великого міста, але без його недоліків».

Близькість до України робить його найбажанішим містом для українських студентів. Тут розташований головний офіс найбільшої польської ІТ-компанії — Asseco.

Серед вузів найчастіше обирають Жешовську Політехніку та Університет Жешовський, серед приватних — Вищу Школу Інформатики та Управління. До речі, саме у Вищій Школі Інформатики та Управління діє програма навчання Start IT в кооперації з компютерним гігантом Cisco. Навчання відбувається частково онлайн, є безоплатним для українців і має на меті навчити основам ІТ-технологій 10 тисяч осіб протягом 2 років.

Катовіце

Місто Катовіце займає перше місце по кількості щорічних інвестицій і невпинно змінюється, перетворюючись з колись сумного, шахтарського регіону на сучасну метрополію. Тут розташований найбільший аеропорт лоукостів, один з найбільших компютерних хабів Польщі тощо. Агломерація має потужні перспективи щодо працевлаштування як в польських, так і в іноземних компаніях.

Ціни на проїзд, продукти та оренду квартир тут відчутно нижчі, ніж в інших містах Польщі. Студенти обирають Сілезький Університет, Економічний Університет в Катовіцах, Сілезьку Політехніку, Сілезький Медичний Університет, серед приватних – Академію WSB в Домброві Гурничій.

Ґданськ

Столиця приморської агломерації, або як її ще називають Тримісто, що об’єднала Ґданськ, Ґдиню та Сопот. Найбільший польський порт на півночі. Одне з найгарніших міст в Польщі, де зародився рух опору, який переріс в легендарну Солідарність. Мешканці Триміста відкриті, дружелюбні, з проєвропейськими цінностями, які виступають за демократію та рівність. Студенти обирають здебільшого Ґданську Політехніку, Ґданський Університет, Морську Академію в Ґдині, серед приватних — Вищу школу банківської справи.

No items found.

Журналістка, редакторка. З 2015 року живе в Польщі. Працювала в різних українських виданнях: «Поступ», «Лівий берег», «Профіль», «Реаліст.онлайн». Авторка публікацій на тему українсько-польської співпраці: економічні, прикордонні аспекти, культурна спадщина та вшанування пам’яті. Співорганізаторка журналістських ініціатив українсько-польської дружби. Працювала як тренерка програми ЄС «Права жінок і дітей в Україні: комунікаційний компонент». Серед зацікавлень: розвиток особистості, нейролінгвістичне програмування тощо.

Підтримайте Sestry

Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!

Субсидувати
де і коли дивитися українців на олімпійських іграх

Де дивитися Олімпіаду 2024?

Ігри в Україні транслює «Суспільне» — безкоштовно трансляції будуть доступні на платформі «Суспільне.Спорт» та на регіональних каналах майданчика.

Також змагання можна подивитись на медіасервісі «MEGOGO» в спортивному розділі. Також Олімпіаду транслюватиме офіційний сайт Міжнародного олімпійського комітету (МОК) — іноземними мовами.

Коли дивитися і вболівати за улюблених спортсменів?

● Артистичне плавання

9 серпня українську команду представлятимуть сестри Марина та Владислава Алексіїви. Якщо результат буде високий, то дует також виступить у фіналі 10 серпня.

● Бадмінтон

Від України буде змагатися Поліна Бугрова. З 27 липня розпочинається груповий етап у жінок.

● Бокс

27 липня виступить Олександр Хижняк, 28 липня — Айдер Абдураїмов та Дмитро Ловчинський.  Боксери представлені у вагових категоріях до 57, 80, 92 кілограмів відповідно.

● Боротьба

До складу національної збірної входять як жінки, так і чоловіки. Зокрема, це спортсменки Оксана Лівач (50 кг), Аліна Грушина (57 кг), Ірина Коляденко (62 кг), Тетяна Сова (68 кг). І спортсмени Василь Михайлов (86 кг), Муразі Мчедлідзе (97 кг), Юрій Ідзінський (125 кг), Парвіз Насібов (67 кг), Жан Беленюк (87 кг).

Боротимуться українці кожен день з 5 до 10 липня включно.

● Брейкінг

Першовідкривачами у цьому вже офіційному виді спорту від України стануть троє танцюристів. Це Анна Пономаренко (Stefani) та Катерина Павленко (Kate), які виступлять 9 серпня. А також Олег Кузнєцов (Kuzya), який дебютує 10 серпня.

● Важка атлетика

Від України за медаль боротиметься Каміла Конотоп. 8 серпня вона виступатиме у ваговій категорії до 59 кілограмів.

● Академічне веслування

Атлети виступатимуть чоловічою парою: Ігор Хмара й Станіслав Ковальов. Та жіночою четвіркою: Анастасія Коженкова, Дарина Верхогляд, Катерина Дудченко та Євгенія Довгодько.

27, 28 липня відбудуться попередні запливи, а 29 липня — додаткові у всіх. Фінал у жінок планується на 31 липня, а у чоловіків — 2 серпня.

● Веслування на байдарках і каное

Національну збірну представлятимуть дев'ятеро веслувальників. Восьмеро у спринті (Павло Алтухов, Ігор Трунов, Олег Кухарик, Дмитро Даниленко, Іван Семикін, Людмила Лузан, Анастасія Рибачок, Марія Повх) та одна представниця в слаломі (Вікторія Ус).

Відповідно до цього розкладу можна підтримувати спортсменів:

Вікторія Ус виступатиме 27, 28 липня — байдарка-одиночка; 30, 31 липня — каное-одиначка; 3,4,5 серпня — байдарковий крос.

6 серпня — байдарка-четвірка (чоловіки) та каное-двійка (жінки).

Марія Повх веслуватиме 6, 10 серпня — байдарка-одиначка. Павло Алтухов та Людмила Лузан 7 серпня — каное-одиначка.

8 серпня каное-двійка (жінки) та байдарка-четвірка (чоловіки), а 9 серпня — байдарка-двійка (чоловіки).

● Велоспорт

Чотири велосипедисти змагатимуться від України. Анатолій Будяк та Юлія Бірюкова братимуть участь у груповій гонці 4 серпня та в роздільній — 27 липня та 3 серпня.

У змаганнях із маунтенбайку (гірські велосипеди) країну захищатиме Яна Беломоіна 28 липня та Олександр Гудима 29 липня.

● Спортивна гімнастика

До збірної увійшло шестеро гімнастів: Олег Верняєв, Ігор Радівілов, Назар Чепурний, Ілля Ковтун, Радомир Стельмах і Анна Лащевська.

27 і 28 липня відбудуться кваліфікаційні виступи. 29 липня — чоловічий командний фінал, а 31 липня — фінал у багатоборстві.

Анна Лащевська виступатиме 1, 3, 4, 5 серпня відповідно в таких дисциплінах, як багатоборство, опорний стрибок, різновисокі бруси, колода, вільні вправи.

Серед чоловіків також відбудуться виступи 3 серпня — вільні вправи, кінь — фінал; 4 серпня — кільця, опорний стрибок — фінал; 5 серпня — бруси, перекладина — фінал.

● Художня гімнастика

Таїсія Онофрійчук виступатиме в індивідуальних змаганнях, зокрема 8 серпня — у кваліфікації. А фінал можливий на наступний день.

А в групових змаганнях виборюватимуть перемогу Кіра Ширикіна, Діана Баєва, Валерія Перемета, Марія Височанська й Аліна Мельник. Їхній виступ планується 9 серпня, а фінал — 10.

● Дзюдо

П’ятеро бійців представлятимуть країну в різних вагових категоріях. Для всіх, окрім Білодід — це дебют на Іграх.

Виступи дзюдоїстів слід очікувати в такі дні: 27 липня — Дільшот Халматов (до 60 кг), 28 липня — Богдан Ядов (до 66 кг), 29 липня — Дар'я Білодід (до 57 кг), 31 липня — Єлизавета Литвиненко (до 78 кг), 1 серпня — Христина Гоман (понад 78 кг).

● Плавання

До складу команди з плавання увійшли також п’ятеро спортсменів, які долатимуть різні дистанції.

28 липня Олександр Желтяков, кваліфікація та 1/2 фіналу 100 метрів на спині; 29 липня Ніка Шарафутдінова, кваліфікація та 1/2 фіналу; 29 липня Михайло Романчук, кваліфікація 800 метрів вільним стилем; 30 липня Денис Кесіль, кваліфікація та 1/2 фіналу; 31 липня Олександр Желтяков, кваліфікація та 1/2 фіналу 200 метрів на спині; 1 сепня Владислав Бухов, кваліфікація та 1/2 фіналу; 3 серпня Михайло Романчук, кваліфікація 1500 метрів вільним стилем.

У разі гарних результатів фінали для українських плавців відбудуться наступного дня після кваліфікації.

● Стрибки у воду

Команда українських стрибунів у воду складається з дев’яти атлетів, а національна збірна має максимальне представництво у синхронних видах програми зі стрибків у воду.

27 липня розігруватиметься комплект нагород у синхронних стрибках з 3-метрового трампліна серед жінок, а  2 серпня — серед чоловіків.

29 липня — фінал у синхронних стрибках з 10-метрової вишки серед чоловіків, а 31 липня — серед жінок.

7 серпня розпочнуться змагання зі стрибків у воду з 3-метрового трампліна серед жінок, 5 серпня —  з 10-метрової вишки серед жінок. А 9 серпня — у чоловіків.

● Спортивне скелелазіння

Відкриватимуть цю нову спортивну сторінку для України Ярослав Ткач та Євгенія Казебекова. Вони виступатимуть щодня з 5 до 9 серпня.

● Стрільба

Шестеро стрільців змогли кваліфікуватися до Олімпіади. У кульовій стрільбі Україну представлятимуть: Олена Костевич — 27, 28 липня пістолет, 10 метрів та 2, 3 серпня пістолет, 25 метрів.

Павло Коростильов — 27, 28 липня пістолет, 10 метрів. Сергій Куліш — 28, 29 липня гвинтівка, 10 метрів.

Сергій Куліш — 31 липня та 1, 2 серпня гвинтівка з трьох положень, 50 метрів.

Віктор Банькін, Максим Городинець — 4, 5 серпня, швидкісний пістолет, 25 метрів.

У стендовій стрільбі виступить лише Ірина Маловічко: 30, 31 липня — трап, кваліфікація; 2, 4 серпня — скіт, кваліфікація та фінал.

● Стрільба з лука

Українці братимуть участь в індивідуальних та змішаних змаганнях у стрільбі з лука: Михайло Усач та Вероніка Марченко — 25 липня (кваліфікація) та 2 серпня (1/8 фіналу).

● П'ятиборство

З 8 до 10 серпня триватимуть змагання із п'ятиборства. Валерія Пермикіна, Олександр Товкай та Владислав Чекан проходитимуть кваліфікацію 8 серпня.

● Теніс

До збірної України з тенісу увійшли лише жінки. Матчі відбудуться 27 і 28 липня.

В одиночному розряді гратимуть Еліна Світоліна, Марта Костюк, Ангеліна Калініна, Даяна Ястремська. У парному розряді — Даяна Ястремська і Ангеліна Калініна, Людмила та Надія Кіченок.

● Настільний теніс

Ярослав Жмуденко, Маргарита Песоцька та Соломія Братейко боротимуться за олімпійським тенісним столом. 27 липня планується старт ігор як у чоловіків, так і у жінок. Дата проведення фіналу буде відома згодом.

● Фехтування

Команда фехтувальниць представлена в індивідуальних та командних змаганнях. Це Ольга Харлан, Олена Кравацька, Юлія Бакастова, Джоан Фейбі Бажура, Влада Харькова, Аліна Комащук і Дар'я Варфоломєєва.

27 липня відбудуться індивідуальні змагання зі шпаги, а 29 липня — із шаблі. 30 липня — командні змагань зі шпаги і 3 серпня — із шаблі.

● Легка атлетика

Найбільше представників — 25 атлетів — Україна матиме саме у цьому виді спорту. Однак дехто виборюватиме медалі  одразу в декількох дисциплінах. За умови вдалих виступів можливі такі раунди змагань:

1 серпня — Ігор Главан, Марія Сахарук та Олена Собчук (спортивна ходьба на 20 км).

2 серпня — змішана естафета 4х400 (кваліфікація).

4 серпня — Олександр Погорілко, Анна Рижикова та Вікторія Ткачук (біг на 400 м з бар'єрами).

5 серпня — Олександр Погорілко, Анна Рижикова та Вікторія Ткачук (біг на 400 м з бар'єрами, додаткова кваліфікація).

7 серпня — змішана марафонська естафета.

2 серпня — стрибки в висоту (жінки), кваліфікація. Вболіваємо за Ярославу Магучіх.

2 серпня — потрійний стрибок (жінки), кваліфікація.

7 серпня — стрибки в висоту (чоловіки), кваліфікація.

20
хв

Коли і де дивитися виступи українців на Олімпійських іграх 2024?

Sestry
список ресторанів Варшави з дитячими кімнатами

Список ресторанів і кафе Варшави з кімнатами та майданчиками для дітей

1. Videlec: вишукане меню з видом на дитячий майданчик 

Адреса: ul. Grójecka 194

Заклад позиціонує себе як сімейний ресторан з італійським меню та великою винною картою. Тут можна скуштувати спагетті, тартар, рибу, вегетаріанські страви — помідорний авторський суп, картопля з рикоттою та авокадо, фаршировані баклажани. Середня ціна страви — 60-70 злотих, піца коштує 32-51 злотих. Але найголовніше, що цей заклад просто ідеальний для походу з дітьми. Усередині просторо, дітлахам є, де побігати, також є дитячий куточок з книжками, іграшками, розмальовками та кухнею. 

Зараз працює також велика літня тераса, поряд з якою є дитячий майданчик з гіркою, будиночком та іграшковими великими кубиками. Аби не хвилюватися і бачити свою дитину, не встаючи з=за столу. Розташований заклад у провулку, далеко від дороги з машинами, що теж є приємним бонусом.

2. Kolonia Ochota: затишні сніданки для всієї родини 

Адреса: ul. Łęczycka 2a

Цей ресторан на Охоті працює з 8:30 ранку, і тут великий вибір сніданків для всієї родини, смачна кава, хороший вибір холодних напоїв та коктейлів. Основне меню доступне з 14:00. Діти точно оцінять фірмові панкейки, круасани, морозиво та велику пісочницю з іграшками на вулиці. 

Для зручності гостей є шезлонги, а майданчик розміщений у тіні. Всередині ресторану також обладнано дитячу зону з іграшками для малюків різного віку.  У закладі часто проходять різні івенти, також можна забронювати зал для сімейного свята чи дня народження. Фішка ресторану в яскравих фарбах та кольоровому оформленні залу, що піднімає настрій і дітям, і дорослим. 

3. Asia в Arkadia Westfield: шопінг та велика дитяча кімната 

Адреса: al. Jana Pawła II 82

Кожен у Варшаві знає цей торговельний центр, але не всі знають, що на поверсі фудкортів є окрема зона ресторанів Asia з великою дитячою кімнатою. Великий вибір суші, китайських «пельменів» дим-сам, азіатської локшини та рису для дорослих, і велика дитяча кімната з безліччю іграшок та розваг — для дітей. Зауважимо, що такий самий ресторан є і в інших торгових центрах Варшави, але дитяча кімната — лише тут.

4. Kura Domowa: смачно й весело, як у мами 

Адреса: Zwoleńska 81

Така кухня точно підійде тим, хто не хоче годувати дитину картоплею фрі, а натомість вибере суп з локшиною на домашній курочці або найсмачніший 

хлодник. Дітям тут справжнє роздолля — є дитячий куточок всередині ресторану та майданчик з гойдалками на вулиці. Цей заклад дуже люблять поляки і часто вибирають його для сімейних посиденьок. 

5. Trattoria Da Antonio: відпочинок по-сицилійськи 

Адреса: Żurawia 16

Ресторан позиціонує себе як маленька Сицилія у польській столиці та має кілька локацій у Варшаві. У кожному ресторані є велика дитяча кімната, а на Górczewska 124 — просто величезна зала. Заклад часто обирають для сімейних посиденьок і свят, бо тут дійсно можна не переживати за дітей. Ціна страв — 39-98 злотих. Багато зелені, італійський шик та бездоганне сервірування зробили це місце популярним, і  у вихідні тут часто зайняті всі столики. Отже, бронюйте час заздалегідь. 

6. Der Elefant: устриці — дорослим, ігри — дітям 

Адреса: plac Bankowy 1

Розміри самого закладу, як і розміри дитячої кімнати з великою гіркою та сухим басейном, вражають. Поки кухарі готують кальмарів на грилі, гамбургери й карпаччо з восьминога, аніматори розважають дітей. Цей заклад відомий домашнім вином, елем та пивом, а також свіжими устрицями. Зараз можна повечеряти на відкритій веранді, поки діти розважаються у дитячій кімнаті. Страва коштує 40-50 злотих, і порція буде великою. 

7. MiniMali: кафе з 20 видами млинців та місто професій 

Адреса: Obozowa 82a

Кімната розваг у стилі Монтессорі та місто професій, де дитина може спробувати себе у ролі касира, автомеханіка, лікаря, попрацювати телефоністом, поліцейським, пожежником та просто «побути у декреті» з в облаштованій квартирі. Це окрема дитяча держава, розташована в одному приміщенні з кафе. Вхід у зону розваг платний: 35-40 злотих/год. Також можна орендувати всю ігрову зону для сімейної урочистості. 

Величезний бонус для батьків у тому, що кафе знаходиться прямо біля входу в ігрову, і ви точно не пропустите, якщо ваша дитина захоче вийти. Меню кафе складається з різного виду млинців, яких тут понад 20 видів за ціною від 15 до 28 злотих, великий вибір десертів та безалкогольних напоїв.

8. Stolica lodów i pączków: попрацювати за ноутбуком, поки дитина грає

Адреса: Włodarzewska 13

Хороший варіант для працюючої мами, коли потрібно посидіти з ноутбуком у тиші або провести зустріч поза домом. Тиха кав'ярня із затишною ігровою зоною, де можна зайняти дитину не менше, ніж на годину. Різні іграшки, книги, пазли, розмальовки та настільні ігри — тут все це у достатній кількості. Приємний бонус для мами — столик прямо в ігровій, тож можна не переживати, що дитина втече. 

У кафе понад десять видів морозива, найсмачніші пончики та десерти, гарна кава, а ще можна замовити величезний круасан, який ви могли бачити у відеоблогерів. 

9. Boska Praga: у вихідні працюють аніматори 

Адреса: Stefana Okrzei 23 (Praga Północ)

Місцеві люблять це місце, тому краще бронювати столик заздалегідь. Крім смачної їжі, авторських коктейлів та приємної атмосфери тут є дитячий куточок, де у вихідні працюють аніматори, а у будні можна будувати щось із конструктора, грати на дитячій кухні чи в іграшки, яких тут ytмало. До речі, дитячі зони тут аж дві!

10. Gruby Josek: місце для закоханих у Варшаву 

Адреса: Atrium Centrum, al. Jana Pawła II 27

Це місце з неймовірним варшавським колоритом і створене воно для людей, які закохані в польську столицю, її ритм та історію. Тут приємний інтер'єр, смачна польська кухня в сучасній інтерпретації, а чимало страв зберегли смак дитинства. Дитяча зона — це гігантський м'який конструктор, іноді тут проходять майстер-класи чи працюють аніматори для дітей.

20
хв

Ресторани Варшави з кімнатами для дітей

Юлія Ладнова

Може вас зацікавити ...

Ексклюзив
20
хв

Як українцям вступити до університетів Польщі: алгоритм дій і список документів

Ексклюзив
20
хв

Що робити, якщо не вступив у польський державний вуз з першого разу

Ексклюзив
20
хв

Менеджмент у Польщі: як вступити, ціни, перспективи та відгуки студентів

Зверніться до редакторів

Ми тут, щоб слухати та співпрацювати з нашою громадою. Зверніться до наших редакторів, якщо у вас є якісь питання, пропозиції чи цікаві ідеї для статей.

Напишіть нам
Article in progress