Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
У народі Жирний четвер ще називають масним, остатками та карнавалом. Традиція, пов'язана з переїданням жирної їжі та нестримними веселощами, прийшла до нас з поганських часів. Але прижилася й у християнстві, адже перед тим як з головою поринути у піст та стриманість, людям хотілося нагулятися та наїстися про запас.
Читайте також: Великдень у Польщі: традиції святкування
У дохристиянські часи на розкішних бенкетах у Жирний четвер подавали смажене м'ясо, хліб і вино. Тоді ж з'явилися й перші пампушки — сухе хлібне тісто з начинкою з м'яса, шкварок або свинячого сала. У Польщі сухі пампушки використовували як закуску до горілки.
У XVII столітті люди почали надихатися французькою кухнею і виготовляти дріжджове тісто, яке було легшим і апетитнішим на вигляд. Перша згадка у книгах про солодкі пампушки, якими ми їх знаємо зараз, датується 1686 роком.
В анонімній публікації під назвою "Мода дуже добре смажити різні ласощі та інші солодощі", записаній у 1686 році, з'являються пампушки з солодкою начинкою, — повідомляє кулінарний сайт Stronakuchni
З тих пір у Польщі існує традиція у Жирний четвер їсти переважно солодкі пампухи-пончики. Їх начиняють трояндовим варенням, сливовим джемом або мармеладом. Що більше різновидів начинок, тим краще!
Читайте також: Які страви польської кухні варто спробувати
На який день припадає Жирний четвер 2024 року?
Цього року Жирний четвер припадає на 8 лютого. Дата залежить від Великодня, який у Польщі в 2024 році святкуватиметься 31 березня.
Жирний четвер знаменує початок Масляної — останнього тижня перед постом. Закінчується карнавал і свято переїдання в Попільну середу — ще святкову, але вже без надмірностей. У 2024 році Попільну середу святкуватимуть 14 лютого, тобто на. день святого Валентина.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістику допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!