Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Що ви можете розповісти про себе?
Відповідаючи на це питання на співбесіді, потрібно уникати повторення інформації, яку ви вказали в резюме. Варто починати відповідь з опису своєї компетентності, що буде корисно для позитивних висновків. Такий початок введе розмову у професійну площину і водночас створить нагоду розповісти про себе все, що не вмістилося у резюме. Також можна сказати кілька речень про свої кар'єрні амбіції, які сподіваєтеся реалізувати на цій посаді.
Можете перерахувати свої сильні сторони?
Парадоксально, але хоча всі мають сильні сторони, багато хто не може їх сформулювати. Планку підіймає той факт, що це має бути опис, який підвищує шанси на працевлаштування. Тому повинен бути адаптованим до характеру роботи.
Наприклад, якщо ви претендуєте на посаду координатора проєкту, ви можете сказати, що є хорошим організатором і вмієте мотивувати інших до роботи. Перед співбесідою варто ще раз перечитати оголошення про вакансію, де роботодавці самі часто вказують, які сильні сторони вони вимагають від працівника. Це може бути гарною підказкою при підготовці відповіді.
Читайте також: Як пройти співбесіду польською мовою
Які у вас є слабкі місця?
Ніколи не кажіть, що у вас немає слабких сторін, тому що так ви справите враження самовпевненої людини, яка до того ж не підготувалася до співбесіди. Також слід уникати опису слабких сторін, які де-факто є сильними сторонами, як от "я надмірно занурююсь у роботу".
Вміння визнати свою слабкість — це сила. Ви покажете себе на співбесіді якнайкраще, якщо визнаєте деякі незначні свої слабкості й продемонструєте, що намагаєтесь над ними працювати.
Чому ми повинні найняти вас?
Поговоримо про навички, які принесуть користь проєкту, команді та компанії. Щоб точно відповісти на це питання, вам потрібно підготуватися до зустрічі, вивчити сайт компанії, дізнатися про її філософію та цілі. До того ж у розмові можна підкреслити, що ви, можливо, не ідеальні, але прагнете вчитися і розвиватися. Підготуйте інформацію про ваші сильні сторони та їхній безсумнівний вплив на справу.
Де ви бачите себе через п'ять років?
Улюблене питання роботодавця, на яке доводиться відповідати незалежно від того, чи розглядаєте ви компанію як тимчасову роботу, чи як довгострокову. Тут корисно зосередитися на амбіціях і цілях. Якщо ви мрієте про стабільність, про це можна сказати прямо. Водночас можна підкреслити, що ви бачите для себе можливості для зростання в компанії.
Чому ви хочете працювати у нас?
Відповіддю на це питання можна показати, що ви вивчили компанію, в яку подаєте заявку. Це гарна ідея зосередити розповідь на перспективах, які, на вашу думку, пропонує роботодавець. Важливо не говорити погано про колишнього роботодавця, оскільки це не говорить добре і про вас.
Читайте також: Як підготуватися до співбесіди у Польщі
Які ваші зарплатні очікування?
Чимало кандидатів відкрито говорять про зарплату, хоча для більшості гроші досі залишаються однією з найбільш незручних тем на співбесіді. Як ми говоримо про зарплату? В ідеалі варто назвати конкретну суму або діапазон. Можна також сказати, що ви хотіли б заробляти, наприклад, вище середньої зарплати, яка застосовується до цієї посади в галузі.
Перш ніж назвати конкретну суму, варто дізнатися у колег та, якщо вийде, навіть з чуток, які зарплати виплачуються у даного роботодавця. А також перевірити звіти про зарплати в даній галузі, на даній посаді, у даному воєводстві, наприклад, на сайті Pensjometr.pl.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістику допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!