Ексклюзив
20
хв

Захворюваність на грип у Польщі

У Польщі зростає кількість хворих на грип та ГРЗ, які викликані RSV-інфекцією (респіраторно-синцитіальним вірусом). Про це повідомив в ефірі Польського радіо лікар-інфекціоніст Ернест Кухар. Він зауважив, що багато пацієнтів потребують госпіталізації — у багатьох лікарнях країни переповнені амбулаторні відділення.

Мар'ян Савчишин

Грип у Польщі. Фото: Shutterstock

No items found.

В ефірі Першого каналу Польського радіо лікар-інфекціоніст наголосив, що люди похилого віку та діти перебувають у групі ризику, коли йдеться про важкість перебігу цих вірусних захворювань.

Особливо ризикують отримати ускладнення, пов'язані з вірусними інфекціями, люди віком понад 80 років, які вже багато років лікуються від інших хронічних захворювань, — зазначив Ернест Кухар

Зараз в лікарнях Польщі перебуває багато дітей з важкою формою респіраторної вірусної інфекції RSV. Недоношені діти або діти з бронхолегеневою дисплазією чи вадами серця особливо вразливі до важкого перебігу вірусу.

На цей момент ми маємо повне заповнення дитячих амбулаторій, — розповів Польському радіо Маріуш Мазурек, прессекретар Дитячої лікарні ім. проф. Яна Богдановича у Варшаві

Читайте також: Хто має право на безплатну вакцинацію у Польщі

Прем'єр-міністр Дональд Туск заявив нещодавно, що хоче, аби уряд повернувся до тісної співпраці з експертами з інфекційних захворювань. Проте зазначив, що наразі повернення до суворих заходів не планується.

Ми будемо шукати медичні, а не державно-соціальні шляхи нівелювання наслідків цих інфекцій. Ця зима точно не буде легкою, — зазначив глава польського уряду

Доктор Ернест Кухар закликав не відкладати вакцинацію проти вірусних захворювань, особливо якщо ви перебуваєте в групі ризику. Він підкреслив, що це превентивний захід, щоб "підготуватися до інфекції".

Вакцинація проти грипу у Польщі

Пульмонолог і голова Наукової ради Національної програми боротьби з інфекційними захворюваннями, професор Адам Антчак у коментарі для RMF FM заявив, що щеплення збільшує шанси на легший перебіг не тільки грипу, але й інших інфекцій, таких як коронавірусна інфекція. Відомо, що перебіг Covid-19 може бути м'якшим, якщо людина була вакцинована проти грипу. Це неспецифічний ефект, але він неодноразово підтверджувався.

Для людей, вакцинованих проти грипу, інші віруси стають менш загрозливими, це плейотропний ефект вакцини, — зазначає Адам Антчак

Читайте також: Правила вакцинації дітей у Польщі

Вакцина проти грипу в цьому сезоні у Польщі є безплатною для вагітних жінок, а також для дітей та підлітків до вісімнадцяти років. Безплатно її можуть отримати також люди старше 65 років. Є одна умова: рецепт на вакцину, що підлягає відшкодуванню, має бути виписаний лікарем із закладу, який має договір з NFZ (Національним фондом здоров'я Польщі).

Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry

No items found.
Здоровʼя
Польща
Поради

Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.

Підтримайте Sestry

Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!

Субсидувати

У Польщі діють закони на рівні держави і розпорядчі акти на рівні окремого міста. Перш ніж відкривати салон краси, варто з ними ознайомитись. У Польщі існує Державна санітарна служба, яка може — коли їй заманеться, без попередження — прийти і перевірити салон краси на дотримання прописаних санітарних норм.

В інтернеті ви не знайдете норми санепіду і вимоги для відкриття салону краси. Треба їхати до офісу Державної санітарно-епідеміологічної служби і на місці їх з’ясовувати.

Ось деякі з них:

1. Салон має бути розташований в окремій частині будівлі/приміщення або в окремій будівлі. Зазвичай салон із манікюрним і педикюрним кабінетами не може бути розміщений вище 1-го поверху.

2. Вхід до салону повинен бути окремим, але може бути загальним для всіх користувачів.

3. У салоні повинні бути такі окремі приміщення: службова кімната, кімната очікування або окреме місце з вішалкою для одягу, соціальне приміщення, гігієнічно-санітарне приміщення тощо.

4. Салон повинен мати водопровід з гарячою та холодною водою, а також каналізацію, вентиляцію, опалення.

5. На кожній баночці-шкляночці має бути сертифікат відповідності з дозволом використання на території ЄС. Також у вас має бути сертифікат з терміном придатності усіх засобів в салоні. І ви маєте стежити, аби прострочений матеріал не використовувався, інакше отримаєте штраф.

6. Стіни біля умивальників і раковин повинні бути покриті невбираючим матеріалом заввишки не менш ніж в 1,6 м.

7. При використанні косметичних засобів, які викликають забруднення тіла, наприклад при проведенні СПА-процедур, має бути відокремлений санвузол з душем.

8. Працівники салону повинні дотримуватися правил особистої гігієни, носити чистий захисний одяг, використовувати засоби індивідуального захисту. Використовуйте засоби гігієни, такі як одноразові підкладки, чисті рушники для клієнтів.

9. У салоні інструменти та обладнання необхідно утримувати в належному гігієнічно-санітарному стані шляхом миття та дезінфекції, а інструменти багаторазового використання та інструменти, що використовуються при при обрізному манікюрі та педикюрі потребують стерилізації на стерилізаційній станції салону.

Для стерилізації інструментів треба мати автоклав (стерилізатор), також до кожного інструменту має бути інструкція щодо часу і форми стерилізації.

Обов’язково треба вести журнал стерилізації інструментів. Рекомендуємо завести велику папку для зберіганні усіх вимог і час від часу перевіряти їх дотримання.

10. У кожному салоні повинна бути аптечка з засобами для надання першої медичної допомоги.

11. У салоні має бути знак «Паління заборонене», за його відсутність власник салону може отримати штраф.

12. І насамкінець, про приємну музику в салоні. Не варто вмикати музику зі стрімінгових платформ, наприклад Spotify або AppleMusic. Є агенція, яка уважно пильнує за дотриманням авторських прав. Якщо спіймають, штраф буде просто космічний.

20
хв

Відкриття салону краси в Польщі: які є підводні камені?

Регіна Гусейнова-Чекурда

Щеплювати чи не щеплювати? Це питання турбує багатьох батьків з України.

Я особисто проти антиваксерів і вірю в доказову медицину, але люди і ситуації є різні. Що ж говорить польське законодавство про щеплення для українських дітей?

Польське законодавство в цьому питанні однозначне. Після трьох місяців перебування українців у Польщі, відповідно до ст. 17 розділу 1а «Про запобігання та боротьбу з інфекціями та інфекційними хворобами людей» вони підлягають обов’язковій вакцинації. Безкоштовно.

Наслідком ухилення від обов’язку вакцинації є можливість накладення на особу, яка ухиляється, штрафу в межах адміністративної процедури, тобто відповідно до ст. 26 Закону від 17 червня 1966 р. про виконавче провадження. У цій ситуації органом примусового виконання є районний державний санітарний інспектор, на якого покладається обов’язок відкриття провадження та контроль за його перебігом.

Але це ще не все. У такому ж порядку штраф може бути накладено на осіб, які ухиляються від виконання обов’язку з метою примусу їх до цього виконання (відповідно до ст. 119 зазначеного Закону). Штраф накладається місцевим воєводою у формі постанови, його максимальний одноразовий розмір становить 10 000 злотих, і він може бути накладений багаторазово. Звісно, рішення воєводи можна оскаржити.

Проте, закон передбачає іншу можливу санкцію, яка може бути суворішою за грошове покарання. Зокрема, батьки, які ухиляються від щеплення дітей, можуть бути піддані контролю з боку суду з питань опіки та піклування. Суд може порушити справу про обмеження батьківських прав. Під час розгляду справи суд встановлюватиме, чи відповідає відсутність згоди батьків на щеплення інтересам дитини.

Далі — щодо шансів невакцинованій дитині потрапити в садочок, школу чи вищий навчальний заклад.

Більшість державних і приватних садочків не перевіряють книжку про щеплення, а інформацію про щеплення дитини отримують зі слів батьків. До школи теж, за великим рахунком, не можуть не прийняти нещеплену дитину, бо це є обмеженням права на освіту.

20
хв

Якими є наслідки ухилення від вакцинації дитини в Польщі?

Регіна Гусейнова-Чекурда

Може вас зацікавити ...

Ексклюзив
20
хв

Якими є наслідки ухилення від вакцинації дитини в Польщі?

Ексклюзив
20
хв

У Польщі зріс рівень дезінформації про уряд та європейські вибори

Ексклюзив
20
хв

Ніч музеїв 2024 у Польщі: дати, місця і що найцікавіше

Зверніться до редакторів

Ми тут, щоб слухати та співпрацювати з нашою громадою. Зверніться до наших редакторів, якщо у вас є якісь питання, пропозиції чи цікаві ідеї для статей.

Напишіть нам
Article in progress