Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Громадяни України мають вільний доступ до польського ринку праці. На практиці це означає, що для працевлаштування їм більше не потрібні жодні дозволи чи декларації. Єдиний формальний обов'язок повідомити про факт працевлаштування громадянина України лежить на роботодавцеві. На це він має 14 днів з моменту підписання трудового договору чи працевлаштування.
Міністерство сім'ї та соціальної політики Польщі сприяє працевлаштуванню українців в Польщі та надає найважливішу інформацію українською мовою.
Центри зайнятості для українців в Польщі
Громадяни України можуть скористатися безкоштовною допомогою районного або воєводського центру зайнятості у Польщі, яка включає підтримку в пошуку роботи, в першу чергу, шляхом працевлаштування та професійної консультації.
Зареєструвавшись в районному центрі зайнятості, можна скористатися додатковими послугами та інструментами, які допоможуть у працевлаштуванні.
До них відносяться:
- працевлаштування;
- професійна орієнтація;
- навчання, в тому числі польською мовою.
З особою, яка звернулась до польського центру зайнятості, співробітники проведуть співбесіду, щоб з'ясувати трудову ситуацію українця (кваліфікацію, досвід роботи, очікування від роботи тощо).
Громадяни України можуть також зв'язатися з працівниками польського центру зайнятості у телефонному режимі, якщо немає можливості прийти в центр особисто.
Читайте також: Робота в Польщі без знання мови
Центральна база вакансій у Польщі
Громадяни України можуть користуватися Центральною базою вакансій самостійно, без відвідування центру зайнятості, за допомогою комп'ютера, телефону або іншого мобільного пристрою з доступом до Інтернету (http://oferty.praca.gov.pl). Також можна шукати вакансії за допомогою спеціального мобільного додатку ePraca (Android та iOS). Щодня на сайті ePraca з'являється близько 70 тисяч вакансій.
Громадяни України також можуть скористатися допомогою консультанта, який, ознайомившись з його кваліфікацією, проведе пошук у Центральній базі даних вакансій і надасть інформацію про відповідні пропозиції роботи (контактні дані роботодавця).
Інтернет-сервіси для пошуку роботи в Польщі
У пошуках роботи українцям також можуть допомогти агенції з працевлаштування. Серед найпопулярніших у Польщі: Randstad, Work Service, Adecco, Gremi Personal або Manpower. Деякі з них (наприклад, Randstad), окрім допомоги в пошуку роботи, надають ще й інші види підтримки. Зокрема, психологічну підтримку, допомогу щодо пошуку житла, догляду за дітьми, вивчення польської мови або підвищення кваліфікації.
Агенції з працевлаштування в Польщі
Українці також можуть шукати роботу в агентствах з працевлаштування, які надають свої послуги безкоштовно для працівників. Серед найпопулярніших агентств у Польщі: Randstad, Work Service, Adecco, Gremi Personal або Manpower. Деякі з них (наприклад, Randstad), окрім допомоги в пошуку роботи, пропонують також психологічну підтримку, а також організаційну та фінансову підтримку, наприклад, щодо житла, догляду за дітьми, вивчення польської мови або підвищення кваліфікації.
Читайте також: Якими є наслідки роботи без договору в Польщі?
Самостійний пошук роботи в Польщі
Звичайно, українці можуть шукати можливості працевлаштування в Польщі безпосередньо у роботодавців. Наприклад, мережа Żabka запустила спеціальний портал, доступний українською мовою, де можна знайти список вакансій: в магазинах, логістичних центрах, головному офісі компанії або її дочірніх компаніях.
Окремі оголошення про прийом на роботу українською мовою публікує також мережа магазинів Lidl, яка також фінансує вивчення польської мови для своїх працівників. Biedronka та Kaufland, серед інших, також публікують оголошення про роботу українською мовою. Перша з них також підтримала українських працівників субсидією на вивчення польської мови у розмірі тисячі злотих.
Працівники з України також можуть розраховувати на психологічну підтримку, яку запевняють дані компанії.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістику допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!