Ексклюзив
20
хв

Куди поїхати з дітьми в Польщі? Найкращі парки розваг кличуть

‍Куди в Польщі поїхати з дітьми на вихідні, аби діти гарантовано запам’ятали цей день як щасливий на все життя? Ми підготували добірку найцікавіших парків розваг, де є атракціони для найменших, дорослих і підлітків, екстрим і казкові герої, магія і водні забави

Юлія Ладнова

Діти обожнюють парки розваг. Фото: energylandia.pl

No items found.

Найкращі місця для сімейного відпочинку з дітьми в Польщі:

1. Majaland — дитячий рай під Варшавою

Парк умовно розділений на дві частини: закриту і просто неба. 25 крутезних атракціонів на площі 20 гектарів, дитячий театр, міні-аквапарк, мотузковий парк, велика ланцюгова карусель та дитяча автошкола, а також гірки, атракціони на воді й у тунелі, падіння з висоти та польоти, які добряче полоскочуть нерви. І, звичайно, щогодини відбуваються виступи бджілки Маї та її друзів. На території парку розваг працюють декілька кафе, є велика платна парковка.

Адреса: Ulica Przelotowa 1, 05-462 Góraszka (20-30 хвилин від Варшави)

Ціна: 57-115 злотих

Фото: majalandwarsaw.pl

2. Найбільший парк атракціонів у Польщі Energylandia

Найбільший, гарантовано незабутній парк, адже тільки тут є ціла зона екстремальних атракціонів.

Парк поділено на шість зон, кожна з яких має свою тематику. Одного дня тут може бути замало. Американські гірки, каруселі, гоночні траси та різноманітні сезонні атракціони — кожен знайде собі розвагу з різним ступенем екстриму. Наприклад, зона Bajkolandia створена для маленьких дітей, вони зустрічають тут героїв із улюблених казок і можуть спробувати себе у різних професіях. Strefa familijna пропонує розваги з помірною дозою адреналіну для всієї родини, а найпопулярніша Strefa ekstremalna — для тих, хто хоче випробувати свій характер.

Адреса: aleja 3 Maja 2, 32-640 Zator (1 година від Кракова, 3-4 години від Варшави)

Ціна: 129-179 злотих (низький сезон), 149-199 злотих (високий сезон)

Фото: energylandia.pl

3. Farma Iluzji — Edukacyjny park rozrywki

За 80 кілометрів від Варшави можна побачити левітуючий кран, з якого тече вода, перевернуті будинки та меблі, безкінечну криницю, голограми та безліч інших оптичних ілюзій. Діти тут шукають скарби у старій золотій шахті, мандрують лабіринтом дзеркал, відвідують заповідник драконів. Найвідоміша будівля і символ парку — будинок, що начебто літає на зв'язці повітряних куль. Тут також є мангали для барбекю, кілька ресторанів і дитяча кімната для мам з немовлятами.

Адреса: Mościska 9, 08-455 Mościska (1 година від Любліна, 1-1,2 — від Варшави)

Ціна: 81-90 злотих

Фото: farmailuzji.pl

4. Magiczne Ogrody

Це перший сімейний тематичний парк у Польщі. Основна ідея — казка про гномів та загадкових монстрів з волохатим тілом та величезними очима. Казковий замок, пірати та воїни теж в асортименті. Тут можна провести до 9 годин, адже у парку безліч розваг для дітей: від величезних ігрових майданчиків та гір, що сягають хмар, до мережі секретних тунелів та організованих занять і майстер-класів. Діти і батьки також можуть покататися поїздом чи на гігантських гойдалках.

Адреса: Trzcianki 92, 24-123 Janowiec (45 хвилин від Любліна, 2 години від Варшави)

Ціна: 99-109 злотих за білет

Фото: magiczneogrody.com

5. Парк динозаврів JuraPark Solec Kujawski

Подивитися на сотню різних динозаврів в масштабі 1:1 і сходити в печерний ресторан поблизу Бидгоща — це ідеальна одноденна подорож для всієї родини. Крім скульптур динозаврів у натуральну величину, тут є Музей Землі, безліч видів рослин у Юрських садах, атракціони та парк польських мініатюр. Музей Землі — найбільший палеонтологічний музей у Польщі. Його експозиція налічує понад 1000 скам'янілостей та тварин з різних куточків світу.

Адреса: Sportowa 1, 86-050 Solec Kujawski (25 хвилин від м. Бидгощ, 3 години від Варшави)

Ціна: 5-89 злотих

Фото: juraparksolec.pl

6. Місто пригод та загадок Mandoria

Поринути в атмосферу торгового містечка XVI століття на 10 тисяч квадратних метрів з різноманітними атракціонами можна у парку Mandoria. Тут дух магічних історій переплітається із сюжетами на кшталт Гаррі Поттера. Це ціле місто пригод, загадок та сюрпризів. Каруселі та американські гірки, катання на човнах та тир з історичною зброєю. А найбільший захват у відвідувачів викликають гірка Mroczny Dwor, якою їдуть у темряві, та найдовша крита гірка в усій Польщі — Merkanta.

Адреса: Miasto Mody 2, 95-030 Rzgów (20 хвилин від м. Лодзь, 1,5 години від Варшави)

Ціна: 129 злотих

Фото: mandoria.com

7. Legendia — парк атракціонів для всієї родини

Під Катовіце розташований парк з 40 атракціонами для всієї родини. Тут є найбільша карусель у Польщі — «Великий літак». Літаки знаходяться на 45-метровій вежі та літають зі швидкістю до 55 км/год, політ займає близько 12 хвилин. До того ж тут є водні гірки заввишки в 8 та 12 метрів та найвідоміші американські гірки Lech Coaster.

Адреса: aleja Atrakcji 1, 41-501 Chorzów (5-10 хвилин від Катовіце, 3 години від Варшави)

Ціна: 10-159 злотих

Фото: legendia.pl

8. Minieuroland — Європа та світ у мініатюрі

Побачити Біг-Бен, статую Свободи та Ейфелеву вежу в один день можна в парку мініатюр «Мінієвроландія». Це чудове місце для відпочинку всією родиною, адже крім мініатюрних будівель, тут є квітучі рослини, територією гуляють фламінго та інші диво-птахи. На території є кілька зон відпочинку, кафе та досить великий дитячий майданчик. Це місце, де враження не втомлюють, а краса навколо милує втомлене око.

Адреси: ul. Noworudzka 11, 57-300 Kłodzko (1,5 години від м. Вроцлав, 4,5 години від Варшави)

Ціна: 45-49 злотих

Фото: minieuroland.pl
No items found.
Куди піти з дитиною
Польща

Журналістка, PR-спеціалістка. Мама маленького генія з аутизмом та засновниця клубу для мам «PAC-прекрасні зустрічі у Варшаві». Веде блог та ТГ-групу, де допомагає мамам особливих діток разом зі спеціалістами. Родом з Білорусі. В студентські роки приїхала на практику до Києва — і залишилася працювати в Україні. Працювала у щоденних виданнях «Газета по-київськи», «Вечірні вісті», «Сьогодні». Була автором статей для порталу оператора бізнес-процесів, де вела рубрику про інвестиційну привабливість України. Має досвід роботи smm-менеджером і маркетологом у девелоперській компанії. Вийшла заміж на телепроєкті «Давай одружимося», коли виконувала редакційне завдання. Любить людей та вважає, що історія кожного унікальна. Обожнює репортажі та живе спілкування.

Підтримайте Sestry

Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!

Субсидувати

У Польщі діють закони на рівні держави і розпорядчі акти на рівні окремого міста. Перш ніж відкривати салон краси, варто з ними ознайомитись. У Польщі існує Державна санітарна служба, яка може — коли їй заманеться, без попередження — прийти і перевірити салон краси на дотримання прописаних санітарних норм.

В інтернеті ви не знайдете норми санепіду і вимоги для відкриття салону краси. Треба їхати до офісу Державної санітарно-епідеміологічної служби і на місці їх з’ясовувати.

Ось деякі з них:

1. Салон має бути розташований в окремій частині будівлі/приміщення або в окремій будівлі. Зазвичай салон із манікюрним і педикюрним кабінетами не може бути розміщений вище 1-го поверху.

2. Вхід до салону повинен бути окремим, але може бути загальним для всіх користувачів.

3. У салоні повинні бути такі окремі приміщення: службова кімната, кімната очікування або окреме місце з вішалкою для одягу, соціальне приміщення, гігієнічно-санітарне приміщення тощо.

4. Салон повинен мати водопровід з гарячою та холодною водою, а також каналізацію, вентиляцію, опалення.

5. На кожній баночці-шкляночці має бути сертифікат відповідності з дозволом використання на території ЄС. Також у вас має бути сертифікат з терміном придатності усіх засобів в салоні. І ви маєте стежити, аби прострочений матеріал не використовувався, інакше отримаєте штраф.

6. Стіни біля умивальників і раковин повинні бути покриті невбираючим матеріалом заввишки не менш ніж в 1,6 м.

7. При використанні косметичних засобів, які викликають забруднення тіла, наприклад при проведенні СПА-процедур, має бути відокремлений санвузол з душем.

8. Працівники салону повинні дотримуватися правил особистої гігієни, носити чистий захисний одяг, використовувати засоби індивідуального захисту. Використовуйте засоби гігієни, такі як одноразові підкладки, чисті рушники для клієнтів.

9. У салоні інструменти та обладнання необхідно утримувати в належному гігієнічно-санітарному стані шляхом миття та дезінфекції, а інструменти багаторазового використання та інструменти, що використовуються при при обрізному манікюрі та педикюрі потребують стерилізації на стерилізаційній станції салону.

Для стерилізації інструментів треба мати автоклав (стерилізатор), також до кожного інструменту має бути інструкція щодо часу і форми стерилізації.

Обов’язково треба вести журнал стерилізації інструментів. Рекомендуємо завести велику папку для зберіганні усіх вимог і час від часу перевіряти їх дотримання.

10. У кожному салоні повинна бути аптечка з засобами для надання першої медичної допомоги.

11. У салоні має бути знак «Паління заборонене», за його відсутність власник салону може отримати штраф.

12. І насамкінець, про приємну музику в салоні. Не варто вмикати музику зі стрімінгових платформ, наприклад Spotify або AppleMusic. Є агенція, яка уважно пильнує за дотриманням авторських прав. Якщо спіймають, штраф буде просто космічний.

20
хв

Відкриття салону краси в Польщі: які є підводні камені?

Регіна Гусейнова-Чекурда

Щеплювати чи не щеплювати? Це питання турбує багатьох батьків з України.

Я особисто проти антиваксерів і вірю в доказову медицину, але люди і ситуації є різні. Що ж говорить польське законодавство про щеплення для українських дітей?

Польське законодавство в цьому питанні однозначне. Після трьох місяців перебування українців у Польщі, відповідно до ст. 17 розділу 1а «Про запобігання та боротьбу з інфекціями та інфекційними хворобами людей» вони підлягають обов’язковій вакцинації. Безкоштовно.

Наслідком ухилення від обов’язку вакцинації є можливість накладення на особу, яка ухиляється, штрафу в межах адміністративної процедури, тобто відповідно до ст. 26 Закону від 17 червня 1966 р. про виконавче провадження. У цій ситуації органом примусового виконання є районний державний санітарний інспектор, на якого покладається обов’язок відкриття провадження та контроль за його перебігом.

Але це ще не все. У такому ж порядку штраф може бути накладено на осіб, які ухиляються від виконання обов’язку з метою примусу їх до цього виконання (відповідно до ст. 119 зазначеного Закону). Штраф накладається місцевим воєводою у формі постанови, його максимальний одноразовий розмір становить 10 000 злотих, і він може бути накладений багаторазово. Звісно, рішення воєводи можна оскаржити.

Проте, закон передбачає іншу можливу санкцію, яка може бути суворішою за грошове покарання. Зокрема, батьки, які ухиляються від щеплення дітей, можуть бути піддані контролю з боку суду з питань опіки та піклування. Суд може порушити справу про обмеження батьківських прав. Під час розгляду справи суд встановлюватиме, чи відповідає відсутність згоди батьків на щеплення інтересам дитини.

Далі — щодо шансів невакцинованій дитині потрапити в садочок, школу чи вищий навчальний заклад.

Більшість державних і приватних садочків не перевіряють книжку про щеплення, а інформацію про щеплення дитини отримують зі слів батьків. До школи теж, за великим рахунком, не можуть не прийняти нещеплену дитину, бо це є обмеженням права на освіту.

20
хв

Якими є наслідки ухилення від вакцинації дитини в Польщі?

Регіна Гусейнова-Чекурда

Може вас зацікавити ...

Ексклюзив
20
хв

У Польщі зріс рівень дезінформації про уряд та європейські вибори

Ексклюзив
20
хв

Ніч музеїв 2024 у Польщі: дати, місця і що найцікавіше

Ексклюзив
20
хв

«Ми бачимо, що влучили в ціль — наш фільм точно на часі», — режисерка стрічки «Я, Побєда і Берлін» Ольга Ряшина

Зверніться до редакторів

Ми тут, щоб слухати та співпрацювати з нашою громадою. Зверніться до наших редакторів, якщо у вас є якісь питання, пропозиції чи цікаві ідеї для статей.

Напишіть нам
Article in progress