Ексклюзив
20
хв

Енн Епплбом. Підказки для України та застереження для Заходу

Волонтерства, ентузіазму та зухвалості недостатньо для перемоги, — пише Енн Епплбом у своєму тексті «Як має змінитися Україна, якщо вона хоче перемогти?» для американського видання The Atlantic

Sestry

Енн Епплбом

Фото: Jakub Orzechowski/Agencja Wyborcza.pl

No items found.

Нещодавні масовані ракетні удари Росії по українських лікарнях, житлових масивах і школах, на думку відомої американської письменниці та публіцистки Енн Епплбом, є доказом того, що Путін зовсім не думає про переговори, а тим більше — про мир. Кремлівський господар добре розуміє, що йому не перемогти Україну на полі бою. Однак він розраховує на те, що союзники втомляться, а виснажені війною українці підуть проти своєї влади.

Послання Кремля світові — головним чином Заходу та Україні, а також власній громадській думці — просте: ми готові до будь-яких людських жертв і втрат техніки, зруйнуємо українську інфраструктуру, самі виживемо, а гроші на продовження війни знайдемо.

Системи, інституції, закони

На думку Епплбом, цей наратив є чистою пропагандою, адже насправді росіяни набагато слабші у військовому плані, ніж вони заявляють, санкції працюють, а російське суспільство, яке біднішає з кожним днем, також вже дуже втомилося від війни. Однак московська пропаганда — дієва. Американські республіканці використовують її наративи, описуючи Україну як корумповану, політично розділену країну, яка сумнівається в перемозі — і блокують підтримку США для країни, що захищається. У Європі аналогом республіканців у цьому питанні є Віктор Орбан, який, використовуючи подібну риторику, паралізує підтримку ЄС.

Епплбом вважає, що того, чого було достатньо для того, аби відкинути російське вторгнення і завоювати симпатії вільного світу: народна мобілізація на захист країни, масове волонтерство, сміливість і відданість простих людей, палкий патріотизм і енергія — тепер вже недостатньо. Час швидкої мобілізації та імпровізації минув.

Солдати артилерійської батареї 59-ї окремої мотострілецької бригади ЗСУ готуються до артилерійського обстрілу російських позицій, Авдіївка, Донецька область, Україна, 16.12.2023р.
Фото: Ozge Elif Kizil/Anadolu/East News

Сьогодні необхідні «системи, інституції та закони». Настав час підкріпити ентузіазм солдатів — суперпрофесійним командуванням, а винахідливість інженерів, які конструюють безпілотники — створенням «найсучаснішої оборонної промисловості в Європі, якщо не у світі». І, звісно, завдання для уряду: «викорінити будь-які прояви корупції». Епплбом підкреслює, що останнє твердження вигадала не вона особисто, а лише процитувала Рустема Умєрова, нового міністра оборони України.

Гра з відкритими картами

Умєров, кримський татарин за походженням, має репутацію однозначно проєвропейського, компетентного, скромного і далекоглядного політика. Окрім того, хоча б з огляду на своє походження та особистий досвід — він, як мало хто інший, усвідомлює потенційні трагічні наслідки перебування України в російській сфері впливу.

Міністр також добре розуміє масштаби викликів, які сьогодні постають перед українською армією. Це не лише боротьба з марнотратством, яке сьогодні є в кожній армії, навіть американській, а й — необхідність забезпечення регулярного, ретельно продуманого постачання боєприпасів і сучасного обладнання, довгострокового планування та безперервної співпраці із західними збройовими компаніями.

І що, мабуть, ще важливіше — потреба в кращому управлінні людськими ресурсами, яких у росіян набагато більше. Україні потрібно підготувати більше солдатів, а тим, хто вже на фронті — дати можливість відпочити й відновитися. На думку Епплбом, Умєров добре знає, що питання мобілізації, випадки примусового призову солдатів до армії або втечі чоловіків за кордон — це реальна проблема. Як її розв’язати? Грою з відкритими картами та створенням прозорих правил. Як каже сам міністр: «Люди повинні розуміти, як їх будуть навчати, як будуть годувати, як про них турбуватимуться під час служби».

Бійці 59-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ ведуть вогонь по позиціях російських військ Авдіївка, Донецька область, Україна, 16.12.2023р.
Фото: Ozge Elif Kizil / Anadolu/East News

Складна «декомпресія»

Відкритим залишається питання внутрішньополітичних суперечок в Україні. Президент Володимир Зеленський і головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний не в усьому між собою погоджуються, — визнає Умєров. Однак роздмухування цих суперечок, зокрема й українськими ЗМІ, до рівня суперництва, — токсичне і контрпродуктивне. Українські дискусії потребують — за словами самого міністра — «декомпресії», тобто зосередження на стратегічних (військово-політичних) цілях, які, зрештою, є спільними для всіх.

Така «декомпресія» буде нелегким завданням. В американських політичних дискусіях навколо українського питання для неї немає місця, — зазначає Епплбом. Замість аполітичних і «сфокусованих на цілях» обговорень — par excellence [фр. переважно. — Ред.] політичні суперечки, в яких українське питання є заручником гри республіканців з демократами: якщо допомога Україні зміцнить Джо Байдена, то тим гірше буде для України.

«Але ми маємо справу з різними ставками», — пише лауреатка Пулітцерівської премії. — Боротьба України з Росією завжди була зіткненням цивілізацій, протистоянням відкритого та закритого суспільства, правової держави та диктатури. Українці досі вважають, що їхня версія демократії не лише привабливіша за російську автократію, але й більш ефективна».

«Саме тому необхідно вірити в них і допомагати їм», — резюмує Енн Епплбом.

Читайте оригінал статті Енн Епплбом для The Atlantic «Як має змінитися Україна, якщо вона хоче перемогти?»

No items found.
США
Війна в Україні
Аналітика

Підтримайте Sestry

Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!

Субсидувати
Крістофер Каволі, НАТО, Росія, наступ

«Я знаю, що росіяни не мають чисельності, необхідної для здійснення стратегічного прориву», — заявив американський генерал Крістофер Каволі, командувач Європейським командуванням Збройних сил США і Верховний головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО в Європі (SACEUR) з 1 липня 2022 року, журналістам після зустрічі начальників оборонних відомств країн НАТО в Брюсселі в четвер. Промову офіцера передає Politico.eu

На думку офіцера, яка, як він зазначає, походить, серед іншого, з дуже тісних контактів з українськими військовими, росіяни також не мають навичок і можливостей, необхідних для такого прориву, «щоб діяти в масштабах, необхідних для використання будь-якого прориву для отримання стратегічної переваги».

Однак росіяни мають «здатність здійснювати локальні прориви» — те, що їм вдалося зробити в кількох місцях. Між 9 і 15 травня вони захопили загалом 278 квадратних кілометрів території, що еквівалентно прямокутнику 28 на 10 кілометрів.

Каволі не впевнений, що масовані російські атаки навколо Харкова протягом останніх тижнів є саме тим великим літнім наступом, про який оголосила Москва. Невпевненість пов'язана з тим, що американські військові не бачать в російській глибинці резервів, необхідних для такого наступу.

08.03.2024 Російські військовослужбовці дивізіону артилерійської бригади угруповання сил «Центр» ведуть вогонь з реактивних систем залпового вогню БМ-27 9К57 «Ураган» по позиціях ЗСУ на ділянці Авдіївки на передовій. Фото: Stanislav Krasilnikov/Sputnik Russia/East News
До цього додається так званий людський фактор. Politico.eu наводить думку адмірала Роба Бауера, голови Військового комітету НАТО, який, відзначаючи той факт, що Росія нагромадила додаткові сили, водночас вважає, що їхня цінність є сумнівною

На думку адмірала, якість солдатів, з яких вони складаються, «нижча, ніж у тих, з ким [Росія — ред.] починала конфлікт», адже вже на початку війни загинуло дуже багато належно підготовлених російських офіцерів. Тому тренувати нові сили тепер нікому.

Хоча, як зазначає Politico.eu, американець не недооцінює потенціал російської армії, він також зазначає, що в результаті розблокування Конгресом США допомоги Україні її війська, які її захищають, зараз отримують «величезну кількість боєприпасів, величезну кількість систем ППО ближнього радіусу дії і значну кількість бронетехніки». Цю думку нещодавно підтвердив і сам президент Володимир Зеленський, заявивши, що українським військам більше не потрібно турбуватися про нестачу боєприпасів.

У будь-якому випадку, доля нинішньої кампанії буде вирішена в найближчі кілька тижнів, підсумовує генерал Каволі.

20
хв

Генерал Каволі: Росія не виграє цей наступ

Sestry

Олександр героїчно боронив Маріуполь 86 днів. Софія ж тоді була з двома дітьми у Запорізькій області, у рідній Василівці. Село швидко окупували росіяни і найбільшим страхом жінки було потрапити на допит. Тому ризикуючи життям, під обстріли вона з маленькими дітьми cіла в авто і вирвалася з рук ворога. Олександр у травні залишив Азовсталь і вийшов у полон з надією на обмін, який і досі не відбувся. Чоловік пережив теракт в Оленівці, коли росіяни замінували барак, а потім його підірвали разом з нашими полоненими. Тоді боєць отримав серйозні поранення та в якому він стані до сьогодні дружині не відомо.

Зараз вона одна з двома дітьми, в чужій країні, де знайшла друзів та підтримку. Софія не опустила руки і відкрила бізнес в Польщі. Жінка досить успішно робить та просуває дитячі розвиваючі ігри на європейський ринок. Вона щодня чекає на чоловіка і не втрачає віру в його повернення.

20
хв

Жінки Азову. Софія Веренготова

Надія Гордійчук

Може вас зацікавити ...

Ексклюзив
20
хв

Генерал Каволі: Росія не виграє цей наступ

Ексклюзив
20
хв

Американський історик Тімоті Снайдер: «Якщо Трамп переможе, Америка просто зникне»

Ексклюзив
20
хв

Філіп Інман: У Європі сьогодні ми маємо 1939 рік на біс

Зверніться до редакторів

Ми тут, щоб слухати та співпрацювати з нашою громадою. Зверніться до наших редакторів, якщо у вас є якісь питання, пропозиції чи цікаві ідеї для статей.

Напишіть нам
Article in progress