Ексклюзив
20
хв

10 найкращих місць для весілля у Варшаві та околицях

Вибір місця для весілля може виявитися непростим завданням. Заблукати у лабіринтах ресторанів, вілл та банкетних залів неважко. Ось чому ми зробили для вас добірку з перевірених локацій — від класичних вілл і романтичних палаців до промислових цехів, сільських комор і млинів

Юлія Ладнова

Де відсвяткувати весілля? Фото: Shutterstock

No items found.

Підтримайте Sestry

Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!

Субсидувати

10 найкращих місць для весілля у Варшаві та околицях:

1. Restauracja Belvedere: коли хочеться розкошу

Адреса: Nowa Oranżeria, Agrykola 1

Цей ресторан у Новій оранжереї Королівського парку Лазенки давно став затребуваним місцем для весільної церемонії. Локація простора — вміщує близько 350 гостей. Тут можна організувати як великий банкет, так і виїзну церемонію з фотосесією на невелику кількість гостей з легкими закусками. Доглянута зелена територія ресторану — чудове місце для коктейльної вечірки на початку весільного прийому, а також для відпочинку під час заходу. Кухня вишукана — ресторан рекомендований гідом Michelin. 

Ресторан пропонує кілька сценаріїв весільного банкету: звана вечеря з п'яти страв із індивідуальним обслуговуванням кожного столика або вечірка у форматі фуршет.

Фото: belvedere.com.pl

2. Villa Julianna: елегантне весілля в садибі XIX століття 

Адреса:Julianowska Street 78, 05-500 Julianów, Piaseczno

Villa Park Julianna за 20 кілометрів від центру Варшави ще називають Весільним будинком, і тут проходять одні з найелегантніших церемоній міста. Відреставрована садиба XIX століття розташована в Юліануві недалеко від Пясечно.Тут багато місця для танців, гарна природа та кілька неймовірних великих кімнат для проведення церемонії: бальний, камінний та банкетний зали, а також ефектна скляна оранжерея.

Інтер'єр садиби оформлений у світлих тонах з теплим освітленням та оригінальними історичними архітектурними елементами. У дворі багато зелені, фонтани, високі дерева та доглянуті зелені зони для пікніка чи фотосесії. Чимало молодят обирають опцію весілля на свіжому повітрі у дворі з фуршетом та пікніком для дітей. Приємний бонус: на віллі дуже велика парковка.

Фото: villajulianna.pl

3. Osada Młyńska: амбарне весілля на старому млині 

Адреса: Oryszew-Osada 9 96-317 Żyrardów

Якщо два попередні весільні майданчики у Варшаві видаються вам надто помпезними, зверніть увагу на мальовничу Osada Młyńska в районі Żyrardów, приблизно за 40 км від Варшави. 

Історія цієї локації починається у XV столітті, коли фольварок Oryszew належав мазовецьким князям з роду Семовітів. Сьогодні подвір'я з бруківкою оточене 10 історичними будинками, а навколо — фруктовий сад, старовинний парк та луки. Ця локація кардинально відрізняється від замків та елегантних палацових інтер'єрів, але романтики тут не менше. Часто для прикраси весільного залу наречені використовують реквізит початку XX століття часів Польської Народної Республіки. Зазвичай тут відбуваються урочистості до 200 осіб.

Фото: osadamlynska.pl

4. Pałac Zdunowo: казкове весілля з нотами ретро 

Адреса: Zdunowo 50, 09-142 Zdunowo

Здуновський палац, збудований на початку XX століття, — місце для проведення казкового весілля з нотками ретро. Його декор відноситься до 1920-х років, а історичні інтер'єри дуже витончені. Знаходиться палац приблизно за 40 хвилин їзди від Варшави і тут можна влаштувати свято до 150 гостей. Локація вигідна тим, що святкувати тут можна у будь-який сезон. У теплий час найчастіше влаштовують весілля на відкритому повітрі: в історичному палацовому парку можна обладнати дерев'яний майданчик для танців та весільний павільйон. Взимку можна відсвяткувати в затишному інтер'єрі палацу під тріск дров у старовинній печі та зі смачним глінтвейном.

Бонусом можна забронювати розміщення для гостей та молодят — доступний 21 номер на 47 осіб, а також спеціальні апартаменти для закоханих. 

Фото: whitestory.pl

5. Cicha 23: стильне весілля на старому цегельному заводі 

Адреса: ul. Cicha 23, 05-260 Marki

В оточенні лісу в Марках під Варшавою знаходиться останній куточок природи поряд із джунглями столиці. Локація — це оновлений простір старого цегельного заводу та кінної ферми. Відмінна риса — виняткова екологічність. Тут немає пластику, а більшість інтер'єру наповнені речами ручної роботи. Це простір для тих, хто цінує екологічні рішення та близькість до природи. Весільні зали побудовані з паленої цегли, також є дерев'яні будиночки, глемпінг із зоною відпочинку та багато зелені навколо. Залежно від вибраного весільного залу у Cicha 23 можуть розміститися до 180 осіб. 

Фото: cicha23.pl

6. Oczyszczalnia Miejsce: весілля без міцного алкоголю та телевізорів 

Адреса: Ludwików 26a, 96-515 Ludwików

Найнезвичайніша локація у списку — майданчик очисних споруд міста приблизно за 50 км від центру Варшави. Тут є не тільки оранжерея для весілля, майданчики для пікніків, а й мині-готель.  Об'єкт ще називають Місцем Усіх Святих через близькість костелу та монастиря. 

Oczyszczalnia Miejsce — це оригінальний дизайн у стилі кіч, безліч екологічних рішень, відсутність у комплексі та готельних номерах телевізорів, а на столах —  коли, свинячих відбивних та міцного алкоголю, всі меблі виготовлено з натуральних матеріалів, а ще тут дуже тихо. Тут грають в ігри на природі, розмовляють та насолоджуються спокоєм. І ця пропозиція  користується популярністю! 

Тут є кілька залів для весілля на кількість гостей від 70 до 120 осіб.  На території навколо майданчика гості можуть скористатися гамаками, шезлонгами, пледами та наборами для спортивних ігор. Меню ресторану сезонне, особливою популярністю користуються страви на грилі. 

Фото: oczyszczalniamiejsce.pl

7. Folwark u Różyca: колоритне весілля у польських традиціях 

Адреса: ul. Wczasowa 48, 05-127 Bialobrzegi

Фольварк у Ружиця — це атмосфера старого польського села на березі озера Зегже. Тут можна організувати вечірку до 200 осіб. І це точно не буде нудно: серед розваг — традиційне плетіння вінків та виступ фольклорного ансамблю. У дворі є оглядовий майданчик, веранда з видом на озеро. У меню переважно польські страви, а особливою популярністю користуються оладки з різними намазками. 

Фото: folwark.waw.pl

8. Klub Mila Zegrzynek: яхти та морська романтика 

Адреса:Jerzego Szaniawskiego 56, 05-140 Zegrzynek

Дорога з Варшави до клубу Mila Zegrzynek займає близько години, після чого ви потрапляєте у дивовижне місце, оточене лісовим заповідником Wieliszewskie Łęgi. Де є катання на катерах, моторних човнах та невеликих орендованих яхтах, церемонія на березі озера, куди наречені прибувають на яхті, а взимку замерзле озеро та засніжені дерева навколо садиби на 60 — 150 гостей.Тут також є готель та різні варіанти банкетного меню.

Фото: eventyklubmila.pl

9. Zagroda Ojrzanów: весілля на агросадибі

Адреса: Galowizna 2, 96-321 Ojrzanów

Ойжанув — місто за 35 кілометрів від Варшави. Це агросадиба, що спеціалізується на організації весіль в пасторальному стилі. Увага любителям тварин: гостями на вашому весіллі можуть стати місцеві віслюки, коні, вівці та кози!

Додаткового шарму додає ставок з красивим дерев'яним пірсом — тут завжди фотографуються молоді. Це, напевно, одне з найкрасивіших весільних місць в околицях Варшави. Для ночівлі тут є кілька великих котеджів. 

Фото: karolinaroszak.com

10. ArtBistro Stalowa 52: знижка для молодят по п'ятницях 

Адреса: Stalowa 52, 03-429 Warszawa

Це місце в районі Прага часто обирають за демократичні ціни, вдале поєднання готелю, ресторану та конференц-залу та індустріальну романтику з гарною кухнею. Ресторанна частина з сучасним скляним внутрішнім двориком, а стіна двору виконана із старовинної цегли. Весілля у цій локації розраховано максимум на 90 осіб, також пропонуть можливість організації весільного банкету зі знижкою щоп'ятниці.

Фото: justmarried.com.pl
No items found.
Р Е К Л А М А
Приєднуйтесь до розсилки
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Журналістка, PR-спеціалістка. Мама маленького генія з аутизмом та засновниця клубу для мам «PAC-прекрасні зустрічі у Варшаві». Веде блог та ТГ-групу, де допомагає мамам особливих діток разом зі спеціалістами. Родом з Білорусі. В студентські роки приїхала на практику до Києва — і залишилася працювати в Україні. Працювала у щоденних виданнях «Газета по-київськи», «Вечірні вісті», «Сьогодні». Була автором статей для порталу оператора бізнес-процесів, де вела рубрику про інвестиційну привабливість України. Має досвід роботи smm-менеджером і маркетологом у девелоперській компанії. Вийшла заміж на телепроєкті «Давай одружимося», коли виконувала редакційне завдання. Любить людей та вважає, що історія кожного унікальна. Обожнює репортажі та живе спілкування.

Підтримайте Sestry

Навіть маленький внесок у справжню журналістику допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!

Субсидувати
перехід на літній час польща україна німеччина

Коли в 2025 році переводять годинники в Польщі?

У Польщі переводять годинник двічі на рік: на літній час в останню неділю березня на годину вперед, і на зимовий час в останню неділю жовтня на годину назад. У 2025 році перехід на літній час в Польщі пройде в ніч на 30 березня о 2:00 — на годину вперед. Стрілки годинника переведуть на 3:00. А ось на зимовий час країна перейде у ніч з 25 на 26 жовтня, коли годинник о 3:00 повернуть на 2:00.

Коли в 2025 році переводять годинники на літній час в Україні?

30 березня 2025 року о 3:00 ночі в Україні переведуть стрілки годинників на годину вперед — на 4.00.

Минулоріч у липні Верховна Рада України підтримала законопроєкт про відміну переходу на літній час, але президент Володимир Зеленський цей законопроєкт не підписав. 

Коли в 2025 році переводять годинники на літній час у Німеччині?

У Німеччині в 2025 році на літній час годинники переводять в ніч на 30 березня (із суботи на неділю) рівно о 2.00. На годину вперед. Ніч таким чином стає коротшою.

Чи переводять годинники на літній і зимовий час у країнах Європи?

Дискусії щодо переведення годинників до ЄС тривають вже давно. Ще 2018 року Єврокомісія ухвалила рішення відмовитися від цієї практики, а 2019 року рішення навіть підтримав Європарламент. Тоді була прийнята резолюція, що останній перехід на літній час відбудеться в 2021 році. Разом з тим країни не можуть домовитися між собою та продовжують переводити годинники. 

У 2024 році депутати Європарламенту вимагали у голови Єврокомісії Урсулі фон дер Ляйєн виконати обіцянку скасувати переведення часу, але досі нічого не змінилося, бо резолюція Європарламенту має рекомендаційний характер. Щоб остаточно відмовитися від переведення стрілок у Польщі, має бути прийняте рішення місцевої влади, створено відповідний законопроєкт і прийнято закон. Такі спроби були, але не зібрали достатню кількість голосів. 

Чому почали переводити годинники в Європі? 

Все почалося в Німеччині в 1916 році під час Першої світової війни. Тоді уряд вважав, що це допоможе зекономити дефіцитне вугілля. Інші держави Європи підтримали рішення німців і вже в 1917 році повторили їхній приклад. У 1918 році приєдналися до переходу на літній час і США. 

Після цього було чимало спроб це змінити, але вони не знаходять потужних аргументів, і годинники продовжують переводити.

Чи дійсно має місце економія ресурсів після переводу годинників? Чимало експертів вважають, що економія електроенергії складає 0,5%-1%. Разом з тим інші експерти запевняють, що економія влітку нівелюється зимовим переходом.

Психологи кажуть, що перехід на новий час посилює стресове навантаження на організм і негативно впливає на сон і концентрацію. У перший місяць після переведення стрілок зростає кількість суїцидів і інфарктів, загострюються хронічні захворювання, навіть зростає кількість ДТП (зв'язок цих процесів з переходом на літній час довести неможливо). Перехід на літній час для організму складніший, бо після зими й без того відчувається втома.

Чи доплачують працівникам нічної зміни за додаткову годину?

У зв'язку з переходом на зимовий час працівники нічної зміни працюють на 1 годину більше. І це має оплачуватися додатково — згідно з Трудовим кодексом працівник, що працює в нічний час, має право на додатковий вихідний. 

Доплата за додаткову роботу має здійснюватись одночасно з виплатою місячної зарплати, а додатковий вихідний надається протягом місяця. Він також може бути перенесений на наступний місяць за домовленістю. 

Згідно з Kodeks pracy Польщі, нічним часом вважається робоча зміна з 21:00 до 7:00, і працівник має право на компенсацію за роботу у нічний час. Розмір цієї надбавки становить 20% погодинної ставки і нараховується за кожну робочу годину зміни. Але в Польщі мало працедавців виплачують додаткові кошти після переводу годинників: це залежить від інтерпретації закону й політики компанії. Повʼязано це насамперед з тим, що робота в нічний час і без переходу вважається понаднормовою й оплачується додатково. 

Як не заплутатися, чи правильний час показує ваш годинник? 

Зазвичай гаджети (смартфони, лептопи, комп’ютери, смартгодинники тощо) самостійно переходять на новий час, але не всі (звичайні годинники та чимало автогодинників треба переводити вручну). Звірити актуальний час можна за посиланням

20
хв

Коли переводять годинники на літній час у 2025 в Польщі й Україні?

Юлія Ладнова
довірений профіль, profil zaufany

Про втрату чинності профілю користувачі дізнаються здебільшого із SMS-повідомлення, або ж з'ясовують це, коли намагаються скористатись якимось електронним сервісом. Важливо вчасно оновити довірений профіль перед поїздкою додому, оскільки на кордоні вас можуть попросити оновити Diia.pl у застоунку mObywatel, а без актуального довіреного профілю ви в нього навіть не зайдете. 

Що таке довірений профіль (profil zaufany) в Польщі? 

Це ваш спосіб електронної ідентифікації. Завдяки йому ви можете підтвердити свою особу онлайн та підписати різні документи електронним підписом (заяву, запит, апеляцію чи скаргу, не друкуючи документ). Електронний підпис має таку ж вагу, як і власноручний підпис. По суті, це український аналог цифрового підпису в Дії. 

Завдяки довіреному профілю ви можете входити в такі ІТ-системи державного управління: платформа електронних послуг установ соціального страхування (PUE ZUS), інтернет-акаунт пацієнта (IKP), електронна податкова служба тощо. За допомогою довіреного профілю подається заява 800+ , доступ до mObywatel та інших державних сервісів. 

 Profil zaufany користуються понад 14 мільйонів жителів Польщі. Він діє протягом 3 років з дати підтвердження, після чого необхідно продовжити його дію ще на 3 роки.

‍Такі повідомлення почали приходити на електронну пошту українців: ваш довірений профіль незабаром втратить чинність. Фото Sestry.EU

Як оновити довірений профіль (profil zaufany)

Покрокові інструкції, як продовжити термін дії свого довіреного профілю:

1. Увійти у свій довірений профіль на сайті pz.gov.pl. На панелі «Довірений профіль» перейти до «Деталі профілю» (Szczegóły profilu) й обрати «Продовжити дійсність або змінити дані» (Przedłuż ważność lub zmień dane)

Якщо ви входите у свій профіль через електронний банкінг, після продовження терміну дії профілю він більше не буде прив’язаний до вашого банківського рахунку. Спосіб авторизації при подачі довіреного підпису та під час входу в довірений профіль зміниться на SMS з одноразовим кодом або push у додатку mObywatel, якщо цей спосіб використовувався раніше. 

Якщо ви бажаєте повторно пов’язати свій довірений профіль зі своїм банком, виберіть «Змінити постачальника ідентифікаційної інформації на банк» (Zmień dostawcę tożsamości na bank) на вкладці «Деталі профілю» (Szczegóły profilu).

Що робити, якщо ви забули логін і пароль до Profil zaufany?

Якщо ви забули свій логін:

  • перейдіть на вебсайт pz.gov.pl, виберіть опцію «Увійти», після чого натисніть  посилання «Я не пам’ятаю своє ім’я користувача» (Nie pamiętam nazwy użytkownika), яке знаходиться під полем для введення імені користувача або адреси електронної пошти;
  • введіть адресу електронної пошти, яку ви вказали під час створення довіреного профілю, і натисніть “нагадати” (Przypomnij);
  • ви отримаєте електронний лист з вашим логином.

Якщо ви забули свій пароль:

  • перейдіть на  вебсайт pz.gov.pl, виберіть  опцію «увійти», після чого натисніть  посилання «Я забув свій пароль», розташоване під полем для введення пароля;
  • введіть своє ім’я користувача та PESEL, потім натисніть “змінити пароль” (zmień hasło);
  • ви отримаєте електронний лист з посиланням для зміни пароля. Натисніть на нього;
  • введіть новий пароль і натисніть “зберегти” (zapisz);
  • ви отримаєте SMS з кодом авторизації на номер телефону, який ви вказали під час створення довіреного профілю. Введіть код у відповідне поле та натисніть “Встановити новий пароль” (ustaw nowe hasło),
  • натисніть “перейти на сторінку входу” (przejdź do strony logowania), щоб увійти до свого довіреного профілю.

Щось не працює?

Якщо у вас виникли труднощі з роботою довіреного профілю (profil zaufany) або у вас є запитання щодо сервісу, вирішити їх можна, скориставшись такими контактами:

  • тел.: + 48 (42) 253 54 50 (працює з понеділка по п’ятницю з 7:00 до 18:00)
  • електронна адреса:  [email protected] 

Підготуйте таку інформацію для листа:

  1. Тема повідомлення: довірений профіль.
  2. Контактні дані (прізвище, ім'я та/або назва установи, адреса електронної пошти, номер телефону).
  3. Логін користувача, наприклад "user pz".
  4. Назва операційної системи та її версія.
  5. Назву браузера, його версію та налаштування мови.
  6. День і час виникнення помилки.
  7. Де сталася помилка або докладний опис проблеми, наприклад, натиснувши «Вхід» > перейшовши до «Довіреного профілю» > «Пошук програм» > (подальший опис проблеми).
  8. Скрін екрана з помилкою (Print Screen).

Тепер ви можете швидко й легко вирішувати офіційні питання онлайн, оскільки ваш профіль зауфаний оновлено. 

20
хв

Оновлення довіреного профілю в Польщі: як продовжити роботу Profil zaufany

Галина Халимоник

Може вас зацікавити ...

Ексклюзив
20
хв

В якому ресторані зустріти Новий 2025 рік у Варшаві? 10 варіантів і ціни 

Зверніться до редакторів

Ми тут, щоб слухати та співпрацювати з нашою громадою. Зверніться до наших редакторів, якщо у вас є якісь питання, пропозиції чи цікаві ідеї для статей.

Напишіть нам
Article in progress